Tradiční akce

léčivé masti

Babičko, dědečku nauč mě…

například tančit charleston, plést na pletacím stroji, vyrábět ptačí krmítka, plést tradiční pomlázku, háčkovat, paličkovat...

jednou za dva měsíce

  • Den Země
  • Den dětí
  • Den Charity

  • Masopustní průvod
  • Vynášení Morany
  • Lampionový průvod

Příměstský tábor

Pravidelně také pořádáme dva běhy příměstského tábora, každý zaměřený na jiné téma vždy tak, aby si mohli vybrat chlapci i děvčata. Desetidenní příměstské tábory probíhají vždy 2. a 3. týden v srpnu.

Velikonoční a Adventní dílny

V době svátků pořádáme tradiční Velikonoční a Adventní dílny.

Přednášky a besedy

zaměřené na poradenství, spojená nejen s vývojem a výchovou dětí - Beseda pro těhotné maminky, Beseda pro kojící maminky,  Staráme se o své blízké - skloubení péče o prarodiče a malé děti v jedné domácnosti, Beseda na téma hyperaktivní dítě, Beseda o očkování a nemocech, Cestujeme s dětmi, Motivace dětí, Domácí násilí a stalking, První pomoc, Babičky čtou dětem a další.

Žijeme v Luži

Čtyřikrát do roka pořádáme aktivitu Žijeme v Luži zaměřenou na sblížení hodnot, tradic a zvyků romských a neromských obyvatel. Formou společných workshopů se učíme poznávat jednotlivé přednosti národů. Věříme, že společně se od sebe můžeme mnohé naučit.

Tatínkovo odpoledne

Formou soutěží, her, řízeně i formou volné herny podporujeme roli otce v rodině, motivujeme upracované táty, aby se na chvíli zastavili a strávili čas se svými dětmi.

Přivítáme další nápady a pomoc

Umíte něco zajímavého a jste ochotní se o to podělit? Nabízíte dobrovollnou pomoc při pořádaných akcí či máte nápad na nové? Napište, zavolejte nebovyplňte dobrovolnický formulář.

 

 

Mgr. Dominika Košnarová, DiS.

Tel.: 603 880 938
vedoucí Rodinného centra DaR v Luži