Hrátky s batolátky a Zdravíčko

úterý 9 - 12

Úterní program Hrátky s batolátky určený maminkám s dětmi do 4 let zabývající se psychomotorickým vývojem dítěte a trvá od 10 - 12 hodin. Tento program předchází klub Mamiňáček, který slouží maminkám v rámci diskusní skupiny. Jsou zde probírána témata výživy, zdravotní péče, podpory rodičovských kompetencí a dalších činností spojených s mateřstvím a péčí o malé dítě. Tento program probíhá vždy v úterý od 9 - 10 hodin.

DSCN5697

Klub OTAZNÍK

středa 14:30 - 17

Středeční program Klub Otazník je určen pro školáky a předškoláky. Formou diskuzí a besed jsou probírána témata patologických jevů, které by mohly děti ohrožovat na vývoji - šikana, kyberšikana, záškoláctví, neúspěch ve škole, agrese... Součástí tohoto programu je rukodělná tvorba, která slouží k "odvedení pozornosti dítěte" od skutečnosti, že hovoří o problému a tím je zvýšená pravděpodobnost, že jedinec dokáže hovořit otevřeně o prožitých negativních jevech. Klub Otazník probíhá každou středu od 14.30 - 17 hodin.

262142122_10220965140298298_2519850572987627410_n

 Aby malé bylo velké

čtvrtek 9 - 12

Pro maminky s dětmi od 1 - 6 let, zaměřený na zdravou stravu, na recepty vhodné pro děti dle etap jejich vývoje. Základem výuky je nejen přestavení zdravých receptů, ale také manuální výuka, kdy děti pod dozorem rodičů pokrmy připravují. Program trvá od 9 - 12 hodin. Diskuzní klub Aby malé bylo velké, kde je poukazováno na důležitost nabízet dětem dostatek výchovných a vývojových podnětů, které jim napomohou rozvíjet nejen svoje schopnosti, ale i osobnost a samostatnost. Jedenkrát za měsíce je tento klub nahrazen besedou s lektorkou Mgr. Marii Doležalovou, která je proškolena v kurzu m_Anima, jenž napomáhá a radí maminkám jak se vrátit po mateřské dovolené zpět do pracovního procesu. Probírají se zde témata hledání zaměstnání, skloubení profesního a rodinného života a další témata, související s rolí zaměstnané matky. 

 

Otevřeno i mimo pravidelné programy

Rodinné centrum DaR je otevřeno pro širokou veřejnost i mimo pravidelné programy, k dispozici herna, zahrada, příjemné posezení s přáteli.

Další akce během roku

Během roku pořádáme pravidelně velké množství společných akcí otevřených široké veřejnosti.

Charitní Pouť lidí dobré vůle * 16. září
25. srpna 2023 Oblastní charita Pardubice

Charitní Pouť lidí dobré vůle * 16. září

Oblastní charita Pardubice srdečně zve na pěší a cyklistickou Pouť lidí dobré vůle za umírající, nemocné a trpící do poutního chrámu Panny Marie Pomocné na Chlumku v Luži 16. září. Pro zájemce bude vypraven také autobus z Pardubic a Chrudimi.

Pouť lidí dobré vůle - tři charitní sestry na společné pouti
4. října 2021 Oblastní charita Pardubice

Pouť lidí dobré vůle - tři charitní sestry na společné pouti

V sobotu 2. října u příležitosti celorepublikového Dne Charity poutní chrám Panny Marie Pomocné  na Chlumku v Luži přivítal poutníky, kteří přišli prosit za své blízké a zároveň podpořit práci Charit Pardubice, Chrudim a Nové Hrady, které Pouť lidí dobré vůle za umírající, trpící a nemocné pořádaly.

Pouť lidí dobré vůle tří Charit - pěšky, na kole, autobusem i online - 2. října
16. srpna 2021 Oblastní charita Pardubice

Pouť lidí dobré vůle tří Charit - pěšky, na kole, autobusem i online - 2. října

Již potřetí Oblastní charita Pardubice, Farní charita Chrudim a Oblastní charita Nové Hrady u Skutče srdečně zvou na pěší a cyklistickou Pouť lidí dobré vůle za umírající, nemocné a trpící do poutního chrámu Panny Marie Pomocné na Chlumku v Luži 2. října. Mši svatou obětovanou na úmysly poutníků bude celebrovat Mons. Jan Paseka, generální vikář Královehradecké diecéze, a bude vysílána také živě na YouTube kanálu Oblastní charity Pardubice. 

Kamínky pro babičky z domova seniorů
12. května 2021 Akce v běhu roku

Kamínky pro babičky z domova seniorů

Kamínky pro babičky z domova seniorů nachystány, tak teď už jenom předat je, ať se k nim dostanou k zítřejšímu Dni matek. Děkujeme všem za účast na akci a za krásné výrobky, věříme, že potěší.

Daránek dětem: Proč investovat do dětí?
11. května 2021 Charita Česká republika

Daránek dětem: Proč investovat do dětí?

Říkáme mu Daránek. Jméno dostal podle darů, které pomáhají dětem. Je symbolem bezpečí domova, potřebné péče i rovných příležitostí na startu do života, které jsou pro ty nejmenší nesmírně důležité. Naše nová sbírka s názvem Daránek dětem má za cíl pomáhat těm nejpotřebnějším: dětem, kterým v Česku hrozí sociální vyloučení. Z průzkumů, které jsme v předchozích letech připravili společně s agenturou Median, víme, že investovat do dětí má velký význam. Včasná pomoc totiž významně přispívá ke snížení pravděpodobnosti jejich budoucího ohrožení chudobou či zadlužeností.

Pardubická Charita nově otevřela paliativní ambulanci v Holicích
3. května 2021 Oblastní charita Pardubice

Pardubická Charita nově otevřela paliativní ambulanci v Holicích

(Holice) Oblastní charita Pardubice nově otevřela Ambulanci paliativní medicíny v Holicích. Úlevu pacientům trpícím závažnými chorobami nabídne v ordinaci i domácím prostředí.

Program RC DaR na květen
1. května 2021 Akce v běhu roku

Program RC DaR na květen

Na květen jsme pro Vás nachystali spoustu krásných témat, těšíme se na Vás

Charita rozdává roušky sociálně potřebným a vyhlašuje sbírku respirátorů
25. února 2021 Charita Česká republika

Charita rozdává roušky sociálně potřebným a vyhlašuje sbírku respirátorů

Kvůli rekordnímu počtu nově nakažených už pouhé roušky přes pusu a nos nestačí. V obchodech, veřejné dopravě a nemocnicích proto musíme od 25. února nosit ochranné respirátory, nanoroušky, nebo dvě chirurgické roušky. Jenže jejich nákup značně zasahuje do rodinného rozpočtu. Z důvodu nutnosti rychle se přizpůsobovat aktuálním pandemickým podmínkám se proto Charita Česká republika zapojila do pomoci sociálně potřebným distribucí respirátorů a chirurgických roušek.

Poslanci se sejdou k novelám exekucí a insolvencí
5. února 2021 Charita Česká republika

Poslanci se sejdou k novelám exekucí a insolvencí

Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny PČR k novelám exekučnímu řádu a insolvenčního zákona by se měla sejít ve středu 10. února. Na programu je jednání o reformě exekucí (2. čtení) a zkrácené oddlužení podle standardu EU (1. čtení).